Valmis sai õppekeskuse püsiekspositsiooni esimene osa

Mar 28, 2017   //   by Olle Hints   //   Loodusharidus, Näitused, Õppekeskus  //  Comments Off on Valmis sai õppekeskuse püsiekspositsiooni esimene osa

2017. a märtsi lõpus sai valmis Särghaua õppekeskuse püsiekspositsiooni esimene osa “Puuraugud ja puursüdamikud”, mis tutvustab tähtsat geoloogilist uurimismeetodit, puurimistehnoloogiaid, Särghaual hoiustatavaid puursüdamikke ning Eesti maapõue ehitust. Ekspositsioon on juba avatud nii gruppidele kui üksikkülastajatele, kuid selle ametlik avamine toimub 2017. a Muuseumiöö “Öös on mänge” raames 20. mail kl. 18.00.

Füüsilist ekspositsiooni täiendab interaktiivne osa, mis on kasutatav kohapeal infokioskite vahendusel ning internetis aadressil http://puuraugud.sarghaua.info. Interaktiivne osa katab muuhulgas teemasid nagu ‘Maailma sügavaimad puuraugud’, ‘Puuraugud ja põhjavesi’, ‘Puurimistehnoloogiad’, ‘Puursüdamikud kui maapõue arhiiv’, ‘Nafta- ja gaasipuuraugud’. Lisaks valmis 10 minutiline õppefilm ‘Puuraugud ja puursüdamikud’, mis on vaadatav ka YouTube’i keskkonnas.

Särghaua õppekeskuse ekspositsiooni valmimist toetas Keskkonnainversteeringute Keskus.

 

 

Comments are closed.