Muuseumiöö 2015 Särghaua õppekeskuses: ka maapõues on muusikat.

Mar 29, 2015   //   by Maris Rattas   //   Õppekeskus, Üritused  //  Comments Off on Muuseumiöö 2015 Särghaua õppekeskuses: ka maapõues on muusikat.

MUUSEUMIOO-banner

TTÜ Särghaua õppekeskus kutsub muuseumööl kõiki huvilisi osa saama maapõuemuusikast ning tegutsema töötubades, kus vormitakse kive ja klaasi ning vaadeldakse tähistaevast. Ühtlasi saab uudistada puursüdamike, kivimite ja maavarade ekspositsiooni ning teha tutvust Särghaua talu ajalooga. Kui võtad kaasa enda leitud tundmatu kivi või kivistise, siis aitavad geoloogid määrata mille või kellega tegu.

19.00-19.30 ja 21.30-22.00 Maapõuemuusikat vahendab vulkaanide uurija ja Eesti Geoloogiakeskuse seismoloog, tunnustatud teaduse populariseerija Heidi Soosalu. Saab kuulata, milliseid helisid tekitavad maavärinad ja vulkaanid ning miks teadlased Maa võnkumisi salvestavad ja uurivad.

18.00-23.00 Avatud on klaaspärlite valmistamise töötuba ja kiviõpikoda, kus klaasisulatusahju, teemantsaagide ja lihvimispinkide juures juhendavad külalisi TTÜ teadlased ja üliõpilased.

23.00-24.00 Tähistaeva vaatlused teleskoobiga, juhendab amatöörastronoom Jüri Ivask (pilves ilma korral toimub virtuaaltuur).

Vaata ka muuseumiöö üldist programmi: http://oo.muuseum.ee/ ja Kurgja muuseumi tegemisi: Kurgja Talumuuseum

Comments are closed.